השקעות נדל"ן בחו"ל

במצב הקיים של השווקים הפיננסיים המקומיים והיצע ההשקעות העומד מול בעלי הממון, כמעט כל אדם ימליץ לכם להשקיע את כספכם הנזיל בנדל"ן. מדוע בעצם? זאת כי הבנקים מציעים על הכסף הנזיל ריביות נמוכות ממש, כשבנוסף לכך קיימים סיכונים מכיוון שווקי ההון השונים, אגרות החוב, המניות והבורסה. אז הופכת ההשקעה לנדל"ן להשקעה בטוחה וכדאית.

יש לכם כוונה להשקיע בנדל"ן בחו"ל? כאן נעמיק סביב אפשרות זו.

האם מדובר בתקופה נכונה להשקעה של נדל"ן בחו"ל?

לא הכל ורוד וכדאי בכל הנוגע להשקעות נדל"ן בחו"ל. בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בחו"ל הוצף ונוצרה בועה נדל"נית שאף אחד כרגע לא יודע מה יהיו ההשלכות לכך.

בישראל מחירי הנדל"ן גדלו לסכומים בדיוניים ממש. עם זאת, העולם הפך לכפר גלובלי קטן והוא מאפשר לישראלים רבים לבחור להשקיע בנדל"ן גם בחו"ל, זאת תוך שהם נמצאים בישראל. ישראלים שהבינו זאת רואים בהשקעות אלו כהשקעות שיבטיחו להם תשואה גבוהה משמעותית יותר לעומת שוק הנדל"ן בישראל.

השקעה בנדל"ן בחו"ל – יתרונות בולטים

חשוב לזכור שרכישה של נדל"ן בחו"ל תדרוש התעסקות בירוקרטית לא פשוטה. ועדיין, למול היתרונות הבולטים ברכישת נדל"ן מעבר לים מדובר על תהליך ששווה לעבור.

מחיר:

היתרון הבולט הוא המחיר. מחירי הנדל"ן בישראל נחשבים לגבוהים באופן חריג ממש. מנגד, בלא מעט מקומות בעולם תוכלו למצוא מספר נכסי נדל"ן ששווים לדירה אחת בישראל. דבר המאפשר לכם כמשקיעים לפזר השקעותיכם.

תשואה:

התשואה מהשקעות נדל"ן בחו"ל אמורה להניב לכם סכומים גבוהים לעומת השקעות בישראל. אם ניקח לדוגמה רכישה של דירה באחת ממדינות מזרח אירופה בעלות של 70-150 אלך אירו בלבד אשר אמורה להניב לנו תשואה של מעל 10% בשנה, כשמנגד רכישה של דירה בישראל בסכום של שניים וחצי מילון שקלים תניב לנו תשואה של 5% לכל היותר.

גמישות והציע:

יתרון נוסף בהשקעת נדל"ן בחו"ל היא ביכולת למצוא השקעות לטווח זמן קצר, ארוך, להיות חלק מקבוצות רכישה וליהנות ממגוון ומהיצע רחבים הרבה יותר.

מיסוי:

לא פעם השקעות נדל"ן בחו"ל מגיעות עם יתרונות מיסוי משמעותיים כשישנן אף מדינות להן הסכמי עם ישראל אשר מגינים על תשלומי מס גבוהים למשקיעים זרים.

היכן הכי כדאי להשקיע בחו"ל?

המדינה הראשונה ברשימה היא ארה"ב. המדינה מציעה למשקיע היצע רחב של נכסי נדל"ן שעלותם נמוכים משמעותית מנכסים דומים הקיימים בישראל ועל כן הפכה המדינה ליעד אטרקטיבי להשקעות אצל ישראלים רבים. שיטת המס בארה"ב משתנה ממדינה למדינה ולכן חשוב לבצע סקר שוק רחב ומקדים הנוגע ליעדים פוטנציאליים מבחינתכם.

מדינה נוספת שבה שווה להשקיע היא פולין. פולין ספגה ירידה של מחירים למול משבר כלכלי כלל עולמי שהביא למשבר במדינה עצמה. הדבר הוביל במדינה למחירי נדל"ן נמוכים וזאת תוך שגשוג כלכלתה של פולין בשנים האחרונות ושיטת מיסוי ידידותית.

מדינה נוספת באירופה היא אנגליה. המדינה מהווה מוקד מועדף עבור משקיעים ישראלים רבים בשל קרבתה היחסית לישראל ולבטח בשל מחירים אטרקטיביים למול המחירים בישראל. מדובר על מדינה בעלת כלכלה יציבה וחזקה כשהשקעות כדאיות ניתן למצוא בערים כמו לונדון, שפילד, ניוקאסל, ליברפול וערים נוספות.

אם אנו שבים למזרח אירופה חשוב לציין גם את רומניה ובתוכה עיקר ההשקעות בעיר הבירה בוקרשט. העיר חוותה ירידה משמעותית במחירי הנדל"ן בשנים 2008-2013, כשמנגד בשנים האחרונות החלה עלייה הדרגתית במחירי הדירות. עלייה הדרגתית זו מאפשרת לישראלים למצוא נכסים כדאיים בעיר.

יעד חם ובולט נוסף באירופה היא גרמניה. המדינה ידועה בחוסנה הכלכלי וברמת החיים הגבוהה הנהוגה בה. גם כאן יכולים ישראלים למצוא מגוון רחב של נכסים נמוכים למול מחירי הנדל"ן בישראל. שיטות המיסוי והחוק במדינה נחשבות למורכבות יותר, אך עם ייעוץ נכון של חברות המתמחות בתחום הנדל"ן במדינה ניתן למצוא נכסים משתלמים.

בספרד מחירי הנדל"ן במגמה של ירידה מתמדת. בשל אותם מחירים נמוכים וזולים של הנדל"ן במדינה, היא הופכת ליעד נוסף עבור ישראלים שבאפשרותם להשקיע בנדל"ן שהצפי הוא שבעתיד יניב להם תשואה גבוהה.

בכדי לסגור את רשימת המדינות חשוב כמובן לציין גם את יוון. המדינה מורכבת מ-3,000 איים ובכך מספקת מגוון רחב של השקעות נדל"ן שונות. גם היוונים מתמודדים עם משברים כלכליים אשר מביאים למחירי נדל"ן נמוכים. ההתאוששות הכלכלית כעת מהווה את הזמן הנכון ביותר לרכישה של נדל"ן, שערכו אמור לעלות גם כן בצורה הדרגתית.

.

רוצים לקבל אזרחות אירופאית בהליך מהיר? הזינו את פרטיכם ונציגנו יצרו עמכם קשר

שתפו אותנו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email